Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal Patiler nedir? Neden “Sosyal” Patiler?

Sosyal Patiler, “Patili dostlarımızla geçirdiğimiz zamanı nasıl daha eğlenceli hale getirebiliriz?” sorusuna cevap ararken hayata geçirdiğimiz bir oluşumdur. Evlerimizdeki dostlarımızla geçirdiğimiz zamanın, monoton tuvalet yürüyüşlerinden daha sosyal bir aktiviteye dönüştürmeyi amaçlamaktadır. Bu yüzden “Sosyal Patiler” demeyi seçtik.

Sizlerin daha keyifli vakit geçirmenizi sağlarken de “Askıda Mama” uygulamamız ile sokaktaki canların da yüzünü güldürmeyi amaçlamaktayız.

“Askıda Mama” nedir?

Sosyal Patiler’den aldığınız her ürün ile “Askıda Mama” biriktirirsiniz. 150 gr. lık paketler (1 öğün) halinde askıdaki mamalarımız biriktikçe yine sizler aracılığıyla onlara ulaştırılır. Sizler ve ailenizin patili bireyleri ürünlerimizle mutlu olurken, her siparişte 1 öğün de olsa bir canı doyuruyor olmak da bizleri mutlu eden bir uygulama. Bu ve benzeri organizasyonların çoğalmasını, büyümesini ve hayatta kalmasını sürekli destekleyeceğiz.

Kedi ve köpeklere kıyafet giydirmek zararlı mı?

Onların sağlıklarını tehlikeye atmayan ve rahatsız etmeyen herhangi bir ürün, eğer üzerinde kıyafet veya aksesuar taşımaya küçüklükten itibaren alıştırılmışlarsa ve giydirdiğinizde stres olduklarını gözlemlemiyorsanız, onları giydirmenin herhangi bir zararı bulunmuyor.

Onları giydirmeye karar verdiyseniz, onları ve vücut dillerini iyi tanıyor olmanız çok önemli. Özellikle evlerimizde yaşayan canların, dışarıdaki koşullara alışkın olmadığını göz önünde bulundurursanız, özellikle soğuk havalarda veya onları traş etmek zorunda kaldığınız durumlarda kıyafet giydirmek akıllıca olacaktır.

Bu konudaki geniş bilgi veren makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Kedi ve köpeklere kostüm giydirmek zararlı mı?

Onlara kostüm giydirmek, onlarla birlikte gülmek eğlenmek ve daha fazla vakit geçirmek onları ve dolayısıyla sizi çok neşelendiren bir aktivite haline gelecektir. Birlikte daha çok ve keyifli vakit geçiriyor olmak hem onların hem sizin için adeta terapi haline gelebilir. Kıyafet giymekten rahatsız olmayan bir dostunuz varsa gönül rahatlığıyla kostüm de giydirebilirsiniz. Bu onların bitmez tükenmez enerjisini bir şekilde daha çok harcamalarını da sağlayacaktır.

Sosyal Patiler’den alacağınız kostüm, elbise ve aksesuarlar onlarca deneme ve kalite kontrol işlemlerinden geçmiş ve onları rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Ürünleriniz nerede ve nasıl üretiliyor?

Sosyal Patiler’in satmış olduğu tüm tekstil ürünleri Türkiye’de, İzmir’deki atölyemizde el işçiliği ile üretilmekte.

Hangi beden benim köpeğime uyar?

Ürünlerimizi üretirken dört temel beden ölçülerini baz aldık.

XS beden: Chivava, Pincher gibi, 0 - 3 kg arasında seyreden tüm ırkları kapsar.

S beden: Jackrussell, Pug gibi 3 - 9 kg arasında seyreden tüm ırkları kapsar.

M beden: Beagle, Bulldog, Chow Chow gibi 9 - 20 kg arasında seyreden tüm ırkları kapsar.

L beden: Golden, Labrodor, Dalmaçyalı, Pitbull gibi büyük ırkları kapsar.

Eğer bu beden ölçülerin sizin yavrunuza uymayacağını düşünüyorsanız, sipariş sonrasında bizimle iletişime geçip tam ölçüleri vermeniz halinde size uygun ürünü üretip gönderebilmekteyiz.